Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou přírodní materiál, mají dlouhou životnost, přirozený vzhled, vynikající izolační vlastnosti a jedinečnou kresbu dřeva, která dodá každé místnosti obzvláště příjemný pocit. Můžete si vybrat ze dvou povrchových úprav podlahy - impregnace olejem nebo lakem. Některé typy dřevěných podlah / dvouvrstvé, třívrstvé/ je možné kombinovat s vodním podlahovým topením.

Na dřevěné podlahy poskytují výrobci záruku až 25 let.
Nabízíme bohatý výběr z přírodních dřevin parketových a selských vzorů, které působí velmi přirozeně a jedinečně.

Struktura třívrstvé podlahy:

Vysoce kvalitní třívrstvé parkety o síle 13 - 15 mm s patentovaným zámkovým systémem, který podélně a čelně hrany uzamkne.
Masivní cca. 4 mm silná nášlapná vrstva umožňuje opakované renovování dřevěné podlahy, dají se přebrousit a znovu nalakovat. Jádro je tvořeno vysoce tvarově stabilními latěmi, které jsou složené napříč k podélnému směru parketového prkna. Stávají se tím tvarově stabilní a pevné.

Povrchy podlah:

Lakovaná úprava

Vrchní dřevěná dýha je překryta až 11 vrstvami vícesložkového laku, který ochraňuje podlahu před mechanickým opotřebením a UV zářením. Snadno se udržuje, je odolná proti vlhkosti a dobře se čistí. Není však možná lokální oprava laku. Je vhodná pro běžný provoz domácnosti jako je kuchyně nebo předsíň. Oproti olejové impregnaci je praktičtější.

Olejová impregnace

Dodá podlaze přirozený a živý vzhled. Dosáhneme tak toho, že zůstane zachována otevřená a dýchající vrchní vrstva dřeva. Hloubková olejová impregnace dokonale uzavře póry dřeva a zamezí tak zanášení povrchu nečistotami. Malé poškození může být částečně opraveno obroušením a naolejováním. Podlaha se však musí častěji ošetřovat, je vhodnější do méně zatížených prostor jako je ložnice nebo obývací pokoj.
Oproti lakované úpravě působí přirozeným dojmem, je však náročnější na údržbu.

Údržba podlahy:

Je o něco náročnější na údržbu a povrchovou úpravu než podlaha laminátová. Pro běžnou údržbu stačí setřít mírně vlhkým hadrem nebo použít vysavač s karáčky. Je však potřeba vyvarovat se promáčení podlahy, aby nedocházelo k začernávání spár na podlaze. Je náchylnější na poškrábání, ale její výhodou je, že se dá podle potřeby opakovaně přebrousit a přelakovat nebo naolejovat. Čas od času je dobré podlahu ošetřit mýdlovým originálním čisticím prostředkem na dřevěné podlahy.

Odstranění skvrn:

  • Mastnota, víno, šťáva: lze odstranit vlhkým hadrem
  • Ideální pro údržbu jsou originální čistící prostředky, které doporučují výrobci.

Zeptejte se nás

Nejnovější zodpovězené dotazy

Zobrazit více dotazů »

Pokud jsme Vás zaujali naší nabídkou, tak neváhejte a zavolejte nebo napište.

Můžete se také podívat do diskusního fóra (poradny), zda-li Váš dotaz již není zodpovězen, případně jej sami zadat. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Nahoru

Nabízíme

Novinky

Akční nabídka na nové dveře CAG sleva 30%

AKCE - nabídka na nové dveře CAG do 31.7.2014

PF 2014

Vše nejlepší do nového roku Vám přeje HEZKÝ DOMOV

AKCE - mikrovlnka zdarma k setu spotřebičů Bosch a Siemens

Mikrovlnná trouba zdarma - akce do 20.12.2013

Kontaktujte nás

Tel.:   +420 547 227 325
Mob.: +420 603 523 155
E-mail: info(zavinac)hezkydomov.cz
Napište nám z on-line formuláře

Podrobné kontakty, mapa

Hezký domov na Facebooku