Naše rady

Kuchyně se stane místem, ve kterém budete Vy i ostatní členové rodiny trávit spoustu času. Proto věnujte přípravě i následné realizaci kuchyně dostatek času. Důležité je si uvědomit, že kuchyň není jenom kuchyňská linka, ale i jídelní stůl, židle, podlahy, obklady a malba. Proto je nutné při výběru materiálů počítat i s tím, že ostatní materiály a barvy použité v kuchyni musí tvořit celek, tak aby bylo vytvořeno příjemné a funkční prostředí.

Nezapomeňte:

  1. Důležité je, aby jste přišli pro návrh kuchyně včas, dokud je možné měnit instalace přívodu vody, plynu a elektriky, vše je potřeba logicky uspořádat tak, aby jednotlivé činnosti v kuchyni na sebe navazovaly, měli jste vše po ruce a zbytečně jste se nenachodili.
  2. Dřív než začnete předělávat instalace - voda, plyn, elektrika, obklady, měl by být vytvořen návrh kuchyně a podle něho se všechno dělá jednodušeji.
  3. Využijte možnost naplánovat si kuchyň podle plánovače kuchyňských zón Blum.
  4. Uzpůsobte výšku pracovní plochy výšce postavy, pokud je Vaše výška kolem 165 cm, měla by výška pracovní plochy být 85 cm od země. Pokud však měříte více jak 170 cm je vhodná výška pracovní plochy 90 cm.
  5. Při výběru kuchyňského dřezu volte raději dřez s 3,5 palcovým odtokem opatřeným uzávěrem se sítkem, ve kterém se zachytí zbytky potravin a nečistot.
  6. Pokud si chcete pořídit myčku a máte možnost si pořídit myčku v šířce 60 cm, určitě to udělejte, oceníte velikost myčky a hlavně to, že v ní umyjete i větší hrnec.
  7. V žádném případě nezapomeňte vyřešit, kam umístit odpadkový koš.
  8. Zvolíte-li si koš větší, který je rozdělen na přihrádky, aby jste mohli přímo třídit odpad, pak nemusíte stále řešit doma otázku - kdo půjde vynést odpadky. Právě tato otázka bývá ve spoustě domácností na denním pořádku, vždyť nikomu se nechce chodit tak často s odpadkovým košem.
  9. Pokud máte možnost, vybavte kuchyň větším počtem zásuvek pro přehledné ukládání příborů, hrnců, talířů nebo misek. Nebudete se muset stále ohýbat a hledat něco ve spodních skříňkách, budete mít vše přehledně uloženo.

Zeptejte se nás

Nejnovější zodpovězené dotazy

Zobrazit více dotazů »

Pokud jsme Vás zaujali naší nabídkou, tak neváhejte a zavolejte nebo napište.

Můžete se také podívat do diskusního fóra (poradny), zda-li Váš dotaz již není zodpovězen, případně jej sami zadat. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Nahoru

Nabízíme

Novinky

Akční nabídka na nové dveře CAG sleva 30%

AKCE - nabídka na nové dveře CAG do 31.7.2014

PF 2014

Vše nejlepší do nového roku Vám přeje HEZKÝ DOMOV

AKCE - mikrovlnka zdarma k setu spotřebičů Bosch a Siemens

Mikrovlnná trouba zdarma - akce do 20.12.2013

Kontaktujte nás

Tel.:   +420 547 227 325
Mob.: +420 603 523 155
E-mail: info(zavinac)hezkydomov.cz
Napište nám z on-line formuláře

Podrobné kontakty, mapa

Hezký domov na Facebooku