Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou odolné vůči odření a poškrábání, mají vysokou životnost, jsou stálobarevné. Plovoucí podlahy systému Click zaručují vynikající pevnost a snadnou pokládku. Jejich velkou výhodou je příznivý poměr cena - kvalita.
Dodává se ve velmi věrných imitacích nejrůznějších dřevin parketových a selských vzorů, se vzhledem dlaždic, v dekorech přírodního kamene a různé módní designy, které působí velmi přirozeně a jedinečně.

Odolnost podlahy:

Laminátová podlaha je mnohem tvrdší než dřevo, neublíží jí kovový podpatek ani nedopalek cigarety nebo stěhování nábytku. Vydrží hodně, jediné co nesnáší je přímý kontakt s vodou. Kvalitní podlaha musí především splňovat podmínky na tepelnou izolaci a tlumit zvuk. Na dotek je však chladnější, než dřevěná podlaha. Laminátovou podlahu je možné kombinovat s podlahovým vytápěním.

Tepelná izolace a ochrana proti hluku:

Při chůzi po místnosti vzniká kročejový hluk, který se přenáší stěnami a stropem do dalšího podlaží. Aby se tento zvuk nepřenášel, používá se kročejová izolace. Je to pružná podložka, která se umisťuje pod plovoucí podlahy a poskytuje maximální redukci zvuku kroků a hluku v místnosti. Spousta dodavatelů již dodává podlahy, kde všechny lamely jsou opatřeny speciální pryžovou podložkou z kaučuku, která je nalepena na spodní straně lamely. Díky ní dochází k útlumu hluku.

Struktura podlahy:

Každá podlaha se skládá z nosné vrstvy - kterou tvoří HDF(vysoce stlačená dřevovláknitá deska), dále dekorační fólie a nakonec laminové fólie zaručující odolnost proti opotřebení. Obvodové boční plochy jsou opatřeny impregnací - ochranou proti bobtnání. To je výhodou při úklidu podlahy.

Údržba podlahy:

Jsou velice praktické a snadné na údržbu, stačí je setřít mírně vlhkým hadrem, zamést smetákem nebo použít vysavač s kartáčky. Nemusí se nic lakovat, leštit nebo olejovat., nevyžadují žádnou konečnou úpravu. Je potřeba si však dát pozor na vylití vody na podlahu. Pokud se tak stane, je nutné hned podlahu vysušit suchým hadrem.

Odstranění skvrn:

  • Od barvy, lepidla, čmouhy
  • Od podrážky: stačí použít aceton nebo benzín.
  • Od propisky, rtěnky: snadno vyčistíte lihem.
  • Od mastnoty, vína, šťávy: lze odstranit vlhkým hadrem s přísadou běžného saponátu.
  • Ideální pro údržbu každé podlahy jsou však originální údržbové prostředky.

Zeptejte se nás

Nejnovější zodpovězené dotazy

Zobrazit více dotazů »

Pokud jsme Vás zaujali naší nabídkou, tak neváhejte a zavolejte nebo napište.

Můžete se také podívat do diskusního fóra (poradny), zda-li Váš dotaz již není zodpovězen, případně jej sami zadat. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Nahoru

Nabízíme

Novinky

Akční nabídka na nové dveře CAG sleva 30%

AKCE - nabídka na nové dveře CAG do 31.7.2014

PF 2014

Vše nejlepší do nového roku Vám přeje HEZKÝ DOMOV

AKCE - mikrovlnka zdarma k setu spotřebičů Bosch a Siemens

Mikrovlnná trouba zdarma - akce do 20.12.2013

Kontaktujte nás

Tel.:   +420 547 227 325
Mob.: +420 603 523 155
E-mail: info(zavinac)hezkydomov.cz
Napište nám z on-line formuláře

Podrobné kontakty, mapa

Hezký domov na Facebooku