Pokládka podlah

Plovoucí podlahy laminátové nebo dřevěné jsou nenáročné na údržbu a vydrží dlouho, ovšem pokud byla dobře provedena pokládka podlahy. V případě zámkové plovoucí podlahy je samotná pokládka velice snadná a dá se po ní okamžitě chodit. Lamely jsou opatřeny mechanickým zámkem, který je zaručuje maximální pevnost spojů a dosednutí lamel. Laminátové zámkové plovoucí podlahy znamenají jednoduchost a rychlost pokládky bez použití lepidla. Umožňuje rozebrání podlahy a její pokládku v jiném prostoru.

Hned po montáži doporučujeme zbytky prachu po vrtání odstranit vysavačem a podlahu vytřít vlhkým hadrem. Podlaha Vám začne sloužit okamžitě, hned můžete začít stěhovat nábytek. Na samotnou pokládku plovoucích podlah jsou určité požadavky na vyrovnání podkladu, optimální vlhkost a vzdušnost.

Optimální vlhkost:

Ideální vzdušná vlhkost při teplotě 20 oC by se měla pohybovat v rozmezí 45 - 60%. Pokud není dodržena, může docházet k rozměrovým změnám podlahy. Proto plovoucí podlahy nejsou spojeny s podkladem, na ploše není jediná spára, pouze kolem stěn se nechává dilatační spára, aby podlaha mohla pracovat a vyrovnávat objemové rozdíly. V případě větších prostor je potřeba nechat dilatační spáru i na ploše.

Podklad podlahy:

Na vyrovnaný podklad podlahy se rozprostře polyesterová fólie - parozábrana, která zabrání dřevu nasáknout vlhkost od betonu. Na ni se položí ještě jedna vrstva z pěnového polyesteru - miralon a pak se může začít podlaha pokládat.

Vyrovnání podkladu:

Nejdůležitější ze všeho je, aby povrch byl dokonale rovný, pevný a suchý. K vyrovnání povrchu podlahy slouží nivelační stěrkové hmoty, které se rozlijí po povrchu a srovnají ho. Podle norem je předepsaná nerovnost 2 mm na 2 m. Po provedení nivelace se musí asi jeden den počkat, až povrch vytvrdne a pak se může začít pokládat podlaha.

Zakončení podlahy:

Aby byla podlaha dokonalá, musí se po obvodu kolem stěn místnosti zakončit obvodovými lištami v příslušné barvě každého dekoru podlahy. Tato lišta překrývá současně i dilatační spáru kolem zdi. K napojení dvou druhů podlah nebo různě vysokých úrovní se používají přechodové a vyrovnávací profily. Ty mohou být hliníkové nebo jsou potažené fólií s imitací dřeva. Pro perfektní ukončení dřevěných nebo laminátových podlah u stěny nabízíme obvodové lišty.

Renovace podlah:

V případě, že již máte doma dřevěnou podlahu / např. vlysy, parkety, palubky, korek/, můžeme Vám nabídnout renovaci těchto podlah. Podlahu přebrousíme, v celé ploše provedeme zatažení spár tzv. spárovým tmelem v tónu Vaší podlahy a konečně opatříme povrchovou úpravou. Tím dosáhneme nového vzhledu Vašich podlahy.

Zeptejte se nás

Nejnovější zodpovězené dotazy

Zobrazit více dotazů »

Pokud jsme Vás zaujali naší nabídkou, tak neváhejte a zavolejte nebo napište.

Můžete se také podívat do diskusního fóra (poradny), zda-li Váš dotaz již není zodpovězen, případně jej sami zadat. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Nahoru

Nabízíme

Novinky

Akční nabídka na nové dveře CAG sleva 30%

AKCE - nabídka na nové dveře CAG do 31.7.2014

PF 2014

Vše nejlepší do nového roku Vám přeje HEZKÝ DOMOV

AKCE - mikrovlnka zdarma k setu spotřebičů Bosch a Siemens

Mikrovlnná trouba zdarma - akce do 20.12.2013

Kontaktujte nás

Tel.:   +420 547 227 325
Mob.: +420 603 523 155
E-mail: info(zavinac)hezkydomov.cz
Napište nám z on-line formuláře

Podrobné kontakty, mapa

Hezký domov na Facebooku