Šatní skříně

Od rozměrných klasických šatních skříní se v moderním interiéru ustupuje. Jednak zabírají hodně místa a také působí mohutně, zvlášť pokud si je pořídíme v tmavé barvě a umístíme je do menších prostor. Do bytu jsou dnes spíše vestavovány šatní skříně na míru, tak aby působily co možná nejméně nápadně, případně nábytkové vestavby, do nichž se dá vejít a které dokážou nahradit šatnu.

Šatní skříň by neměla chybět v žádné moderní domácnosti. Díky nabízené variabilitě se šatní skříně dají použít téměř všude, kde je třeba dostatku úložných prostor – v hlavní obytné místnosti, v ložnici, v dětském pokoji, v pracovně i v chodbách nebo v halách. Jsou stále více oblíbené díky jejich variabilitě a velká přizpůsobivosti potřebám každého zákazníka. Na rozdíl od klasickéch skříní můžete u vestavné šatní skříně zvolit délku, hloubku i výšku a vybrat si nejpraktičtější a s ostatním interiérem nejlépe ladící dveře. Jednou z největších výhod je však skutečnost, že vestavné šatní skříně jsou schopné účelně zaplnit jakkoli členitý prostor. Nevadí jim zkosené stěny, nerovné zdi, zastavěný roh, nevyužitý výklenek... Pokud chcete, mohou posloužit i k přepažení místnosti, nebo jako úschova sklápěcí postele či domácí pracovny.
Velká výhoda je, že výška zásuvek i polic se přizpůsobuje konkrétním požadavkům, pevně zabudované tyče na ramínka doplňují výsuvné nebo sklopné tyče (sklopná tyč je ideální, když ji umístíte do horní části skříně, kam rukou nedosáhnete). Na výsuvném principu jsou vytvořeny i takzvané kalhotovníky, kravatníky, botníky a  drátěné koše. Zvláštní úchyt pamatuje na vysavač s hadicí nebo výsuvné žehlicí prkno, popřípadě  sklopný nebo otočný věšák.

Šatna

Vestavěné skříněŠatna je v současném interiéru - pokud je na ni dostatek prostoru, skoro stejně důležitá jako třeba koupelna. Vzhledem k současným trendům, kdy zákazník žádá „vzdušnost“ a tím méně nábytku, se mění i koncepce a struktura šatních skříní a šaten.
Stále více oblíbená se stává samostatná místnost - šatna, jejíž vybavení nijak nezasahuje do vybavení bytu. Šatna je samozřejmě velmi důležitá, aby mohly ostatní volné a pěkné prostory  vyniknout, měla by být vždy u vchodu. To umožňuje odlehčení interiéru - nikde nejsou umístěny šatní skříně s viditelným korpusem nebo posuvnými dveřmi. Zákazník tak získá větší volnost při zařizování ostatních prostor bytu. Toto řešení je praktické též proto, že můžete vejít přímo „do skříně“, čímž odpadá manipulace s dveřmi, navíc má okamžitý přehled o uložených věcech.

Důležitým požadavkem, který skladebné systémy splňují, je možnost uspořádání úložných zón podle potřeby a četnosti užívání uložených věcí. 

Máte-li zájem o výrobu šatní skříně, je dobré si domluvit schůzku u nás na studiu (v Brně) s naším prodejcem, který se Vám bude plně věnovat. Zjistí Vaše potřeby a představy, vysvětlí rozdíly v používaných materiálech a komponentech. Pomůže Vám prostor naplánovat tak, aby Vám co nejvíce vyhovoval jak po designové, tak po praktické stránce. Zpracuje Vám grafický návrh na počítači a po podpisu smlouvy o dílo bude celý prostor pro skříně přeměřen naším technikem.

Prohlédněte si 
námi realizované vestavěné skříně - fotogalerie.

Co je dobré si s sebou přinést na první schůzku:

 1. Nakreslit jednoduchý plánek místnosti včetně rozměrů (délka a šířka stěn).
 2. Umístění elektrických zásuvek, vypínačů.
 3. Máte-li hotovou podlahu, je dobré donést vzorek kvůli kontrastu barev.
 4. Naplánovat si, co se bude do vestavěné skříně ukládat a k čemu bude skříň sloužit.
 5. Bude - li skříň sloužit pouze pro ukládání oblečení nebo pro věci které v domácnosti používáte a nemáte kam dát.
 6. Vědět, jestli bude ve skříni nějaký drátěný program např na boty,  výsuvné koše na prádlo, výsuvné věšáky na kravaty.
 7. Chcete -li vestavěnou skříň vybavit zásuvkami na drobnosti, nebo jen policenmi a šatními tyčemi, které mohou být buď normální nebo sklopné - umožní Vám umístění oblečení do výšky.
 8. Jestli budete chtít do skříně ukrýt  vysavač včetně držáku na vysavač, žehlící prkno a žehličku, možná i koš na špinavé prádlo nebo lyže.
 9. Bude -te li chtít do skříně ukládat do hůře přístupných míst krabice, kufry.

Výhody vestavných šatních skříní:

 • Vestavěné skříněPřizpůsobí se každému interiéru, dokáže využít každý kousek místa.
 • Umožňuje zvolit vnitřní prostor podle vlastních představ o uložení jednotlivých objemnějších věcí v domácnosti, kde každá věc najde své místo. Do skříní se nemusí ukládat jen prádlo, kabáty, kalhoty, obleky a šaty, ale i věci jako jsou vysavač, sušák na prádlo, lyže, kola, sezónní obuv, kufry, šicí stroj a spoustu dalších věcí, které většinou nemáme v bytě kam dát.
 • Umožňuje Vám manipulaci s uloženými věcmi pomocí výsuvných, sklopných a výklopných systémů nebo drátěného programu.
 • Nejlepším řešením je jednu místnost proměnit na samostatnou šatnu, do níž vejdete a zároveň se obléknete. Při projektování nových rodinných domků je na to již myšleno.
 • Dveře vestavěných skříní mohou být v materiálech lamino, dýha, zrcadlo, mléčné sklo…
 • Jejich nevýhodou je to, že je pevně spojena se stropem a podlahou a není možné ji přemístit, je však možné ji maximálně využít.

Výhody šatny:

 • vybavení šatny nijak nezasahuje do vybavení bytu.
 • ostatní volné a pěkné prostory  vyniknout, uložené věci jsiou a jednomm ístě v bytě - v šatně.
 • získáte tak získá větší volnost při zařizování ostatních prostor bytu.
 • můžete vejít přímo „do skříně“, čímž odpadá manipulace s dveřmi.
 • máte okamžitý přehled o všech uložených věcech
 • možnost uspořádání úložných zón podle potřeby a četnosti užívání uložených věcí.

Návrh šatní skříně:

Každá vestavná šatní skříň může být vybavena individuálně podle požadavků a potřeb zákazníka o ukládání jednotlivých věcí do skříně. Na trhu jsou spousty doplňků, kterými můžete svou skříň vybavit, včetně rámů a kování dveří, které samozřejmě zvyšují komfort při užívání skříní. Všechny tyto aspekty ovlivňují cenu skříně.

Prohlédněte si naše počitačové návrhy vestavěných skříní.

Chcete - li ušetřit svůj čas, pak využijte možnosti dohodnout si schůzku (telefonicky nebo pomocí on-line formuláře) s našimi prodejci na přesný čas, aby se Vám pak mohli plně věnovat.

Vestavná šatní skříň by neměla chybět v žádné moderní domácnosti. Šetří prostor, ukryje se do ní nespočet věcí, a navíc dobře vypadá. Na co si dát při výběru vestavné šatní skříně pozor a co všechno brát v potaz?

Zeptejte se nás

Nejnovější zodpovězené dotazy

Zobrazit více dotazů »

Pokud jsme Vás zaujali naší nabídkou, tak neváhejte a zavolejte nebo napište.

Můžete se také podívat do diskusního fóra (poradny), zda-li Váš dotaz již není zodpovězen, případně jej sami zadat. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Nahoru

Nabízíme

Novinky

Akční nabídka na nové dveře CAG sleva 30%

AKCE - nabídka na nové dveře CAG do 31.7.2014

PF 2014

Vše nejlepší do nového roku Vám přeje HEZKÝ DOMOV

AKCE - mikrovlnka zdarma k setu spotřebičů Bosch a Siemens

Mikrovlnná trouba zdarma - akce do 20.12.2013

Kontaktujte nás

Tel.:   +420 547 227 325
Mob.: +420 603 523 155
E-mail: info(zavinac)hezkydomov.cz
Napište nám z on-line formuláře

Podrobné kontakty, mapa

Hezký domov na Facebooku